اسکار 2020


اسکار 2020

برندگان اسکار 2020 در یک نگاه

  • بهترین فیلم سینمایی: Parasite 
  • بهترین کارگردان: Bong Joon Ho
  • بهترین بازیگر مرد: Joaquin Phoenix
  • بهترین بازیگر زن: Renée Zellweger
  • بهترین بازیگر مرد مکمل: Brad Pitt
  • بهترین بازیگر زن مکمل: Laura Dern
  • بهترین فیلم‌نامه اقتباسی: Jojo Rabbit
  • بهترین فیلم‌نامه اورجینال: Parasite
  • بهترین انیمیشن: Toy Story 4
  • بهترین مستند: American Factory
  • بهترین سینماتوگرافی: 1917
  • بهترین طراحی لباس: Little Women
  • بهترین تدوین: Ford v Ferrari
  • بهترین گریم و آرایش: Bombshell
  • بهترین موسیقی: Joker
  • بهترین ترانه: التون جان در فیلم Rocketman
  • بهترین طراحی صحنه: Once Upon a Time in Hollywood
  • بهترین ویرایش صدا: 1917
  • بهترین میکس صدا: Ford v Ferrari
  • بهترین جلوه‌های ویژه: 1917
  • بهترین مستند کوتاه: Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl)
  • بهترین انیمیشن کوتاه: Hair Love
  • بهترین فیلم کوتاه: The Neighbors’ Window

لیست نامزدها و برندگان اسکار 2020 :

فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل فیلم

برنده: برد پیت برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood

  • تام هنکس برای فیلم A Beautiful Day in the Neighborhood
  • سر آنتونی هاپکینز برای فیلم The Two Popes
  • آل پاچینو برای فیلم The Irishman
  • جو پشی برای فیلم The Irishman
  • برد پیت برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood
Toy Story 4

بهترین انیمیشن

برنده: انیمیشن Toy Story 4

  • انیمیشن How to Train Your Dragon: The Hidden World
  • انیمیشن I Lost My Body
  • انیمیشن Klaus
  • انیمیشن Missing Link
  • انیمیشن Toy Story 4
انیمیشن کوتاه Hair Love

بهترین انیمیشن کوتاه

برنده: انیمیشن کوتاه Hair Love

  • (Dcera (Daughter
  • Hair Love
  • Kitbull
  • Memorable
  • Sister
بونگ جون هو

بهترین فیلم نامه اورجینال

برنده: بونگ جون-هو و جین وون هان برای فیلم Parasite

  • 1917 به قلم سم مندس و کریستی ویلسون
  • Knives Out به قلم رایان جانسون
  • Marriage Story به قلم نوآ بامباک
  • Once Upon a Time in Hollywood به قلم کوئنتین تارانتینو
  • Parasite به قلم بونگ جون-هو و جین وون هان
تایکا وایتیتی در فیلم JoJo Rabbit

بهترین فیلم نامه اقتباسی

برنده: تایکا وایتیتی برای فیلم Jojo Rabbit

  • The Irishman به قلم استیون زایلیان
  • Jojo Rabbit به قلم تایکا وایتیتی
  • Joker به قلم تاد فیلیپس و اسکات سیلور
  • Little Women به قلم گرتا گرویگ
  • The Two Popes به قلم آنتونی مک‌کارتن
فیلم کوتاه The Neighbors’ Window

بهترین فیلم کوتاه

برنده: فیلم کوتاه The Neighbors’ Window

  • Brotherhood
  • Nefta Football Club
  • The Neighbors’ Window
  • Saria
  • A Sister
فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین طراحی صحنه

برنده: فیلم Once Upon a Time in Hollywood

  • 1917
  • The Irishman
  • Jojo Rabbit
  • Once Upon a Time in Hollywood
  • Parasite
Little Women

بهترین طراحی لباس

برنده: فیلم Little Women

  • فیلم Jojo Rabbit
  • فیلم Once Upon a Time in Hollywood
  • فیلم The Irishman
  • فیلم Joker
  • فیلم Little Women
مستند American Factory

بهترین مستند

برنده: مستند American Factory

  • American Factory
  • The Cave
  • The Edge of Democracy
  • For Sama
  • Honeyland
مستند کوتاه (Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl

بهترین مستند کوتاه

برنده: مستند کوتاه (Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl

  • In the Absence
  • (Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl
  • Life Overtakes Me
  • St. Louis Superman
  • Walk Run Cha-Cha
Marriage story

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

برنده: لورا درن برای فیلم Marriage Story

  • کتی بیتز برای فیلم Richard Jewell
  • لورا درن برای فیلم Marriage Story
  • اسکارلت جوهانسون برای فیلم Jojo Rabbit
  • فلورنس پیو برای فیلم Little Women
  • مارگو رابی برای فیلم Bombshell
فیلم Ford v Ferrari

بهترین تدوین صدا

برنده: فیلم Ford v Ferrari

  • فیلم 1917
  • فیلم Ford v Ferrari
  • فیلم Joker
  • فیلم Once Upon a Time in Hollywood
  • فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker
فیلم 1917

بهترین میکس صدا

برنده: فیلم 1917

  • فیلم 1917
  • فیلم Ad Astra
  • فیلم Ford v Ferrari
  • فیلم Joker
  • فیلم Once Upon a Time in Hollywood
فیلم 1917

بهترین فیلم‌برداری

برنده: راجر دیکنز برای فیلم 1917

  • راجر دیکنز برای فیلم 1917
  • رودریگو پریتو برای فیلم The Irishman
  • لارنس شر برای فیلم Joker
  • جارین بلاشکا برای فیلم The Lighthouse
  • رابرت ریچاردسون برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood
فیلم Ford v Ferrari

بهترین تدوین

برنده: فیلم Ford v Ferrari

  • Ford v Ferrari
  • The Irishman
  • Jojo Rabbit
  • Joker
  • Parasite
فیلم 1917

بهترین جلوه‌های ویژه

برنده: فیلم 1917

  • Avengers: Endgame
  • 1917
  • The Irishman
  • The Lion King
  • Star Wars: The Rise of Skywalker
Bombshell

بهترین چهره‌پردازی و آرایش مو

برنده: فیلم Bombshell

  • 1917
  • Bombshell
  • Maleficent: Mistress of Evil
  • Judy
  • Joker
Parasite

بهترین فیلم خارجی‌ زبان

برنده: فیلم انگل از کره جنوبی

  • فیلم Corpus Christi از لهستان
  • فیلم Honeyland از مقدونیه شمالی
  • فیلم Les Miserables از فرانسه
  • فیلم Pain and Glory از اسپانیا
  • فیلم Parasite از کره جنوبی
فیلم Joker

بهترین موسیقی متن اورجینال

برنده: فیلم Joker

  • 1917
  • Joker
  • Little Women
  • Marriage Story
  • Star Wars: The Rise of Skywalker
نقد فیلم Rocketman

بهترین آهنگ اورجینال

برنده: آهنگ I’m Gonna) Love Me Again) از فیلم Rocketman

  • I Can’t Let You Throw Yourself Away از انیمیشن Toy Story 4
  • I’m Gonna) Love Me Again) از فیلم Rocketman
  • I’m Standing With You از فیلم Breakthrough
  • Into the Unknown از انیمیشن Frozen 2
  • Stand Up از فیلم Harriet
بونگ جون هو

بهترین کارگردان

برنده: بونگ جون هو برای فیلم Parasite

  • بونگ جون هو برای فیلم Parasite
  • سم مندس برای فیلم 1917
  • تاد فیلیپس برای فیلم Joker
  • مارتین اسکورسیزی برای فیلم The Irishman
  • کوئنتین تارانتینو برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood
فیلم Joker

بهترین بازیگر مرد

برنده: واکین فینیکس برای فیلم جوکر

  • آنتونیو باندراس برای فیلم Pain and Glory
  • لئوناردو دی‌کاپریو برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood
  • واکین فینیکس برای «جوکر»
  • آدام درایور برای فیلم Marriage Story
  • جاناتان پرایس برای فیلم The Two Popes
فیلم Judy

بهترین بازیگر زن

برنده: رنی زلوگر برای فیلم Judy

  • سینتیا اریوو برای فیلم Harriet
  • اسکارلت جوهانسون برای فیلم Marriage Story
  • سیرشا رونان برای فیلم Little Women
  • شارلیز ترون برای فیلم Bombshell
  • رنی زلوگر برای فیلم Judy
فیلم Parasite

بهترین فیلم

برنده: فیلم Parasite

  • فیلم 1917
  • فیلم Ford v Ferrari
  • فیلم The Irishman
  • فیلم Jojo Rabbit
  • فیلم Joker
  • فیلم Little Women
  • فیلم Marriage Story
  • فیلم Once Upon a Time in Hollywood
  • فیلم Parasite